Балкан победи Шумен в контрола

(сн. Балкан)
10-09-2023 20:13 | BGbasket.com

Балкан записа първа победа в предсезонната подготовка. След поражението от Питещ преди седмица в Плевен, тази вечер „зелените“ надвиха Шумен с 86:81 в „Арена Ботевград“.

Двубоят бе много оспорван на моменти, макар шампионите водеха през цялото време и да имаха и аванс от 16 точки. Те поведоха с 20:17 след десет минути игра, а на почивката бяха напред с 42:35.

Разликата от 7 точки се запази и преди заключителния период и макар гостите да спечелиха последната част, победата бе за ботевградския тим.

Победителите имат по-добра стрелба - 50% и повече асистенции (25 срещу 12), но загубиха борбата двата коша (29 срещу 39).

Най-резултатни за Балкан с по 18 точки са естонецът Карл-Йохан Липс и Илиян Пищиков.  С 15 е Девин Харис, 14 точки, 6 борби и 7 асистенции има капитанът Димитър Димитров.

За Шумен най-много точки реализира Брайън Камерън - 23, Уилфрид Ликей е с 19, а Дейвид Ролинс има 15.

Любопитното е, че именно тези два тима ще се изправят един срещу друг и в първия кръг от Националната баскетболна лига, като срещата отново ще е в Ботевград.

През следващата седмица Балкан ще участва на турнира в Плевен, докато Шумен ще има контрола с Академик Пловдив.

Тагове: Балкан, Шумен