Черноморец взе реванш от Левски в контрола

(сн. BGbasket.com)
25-09-2023 19:27 | BGbasket.com

Черноморец взе реванш от Левски за загубата на турнира за Купата на Пловдив и победи в контрола със 72:70.

Двата отбора си размениха силни минути в самото начало на двубоя, след което се захапаха здраво и вървяха кош за кош почти до последно.

Черноморец вкара първите 4 точки в срещата, но Левски отговори със серия от 13-0, за да обърне.

Бургазлии изравниха и от този момент никой не успя да вземе надмощие. Гостите наложиха много високо темпо, а Левски се включи в него, но оттам произлязоха и доста грешки в играта.

След първата част "сините" водеха с 19:16, а на почивката Черноморец бе с три напред - 33:30.

Малко се промени и в третия период, след който Левски бе напред с 51:50.

Домакините взеха 6 аванс в началото на последната част, но след това три поредни тройки на Ладериен Грифин дадоха тласък за Черноморец, който ги изведе до крайното 72:70.

Травис Макконико отбеляза 20 за победата, 16 добави Евгени Хаджирусев.

За Левски с 14 се отчете Алекс Симеонов, по 13 добавиха Златин Георгиев и Джон Флорвиъс.

Заради болки в глезена участие за Черноморец не взе Христо Захариев.

Двубоят бе изгледан от доста публика в зала Триадица, след която и старши треньорът на Балкан Петър Златанович. Левски и Балкан играят в края на седмицата за Суперкупата на България.