Академик изпусна румънци в контрола

(сн. facebook.com/plovdivbb)
30-09-2023 20:15 | BGbasket.com

Академик Пловдив завърши със загуба контролите си преди началото на новия сезон. На свой терен в зала „Сила“ тимът отстъпи на румънския Търгу Жиу със 79:85.

Двубоят бе много оспорван, като премина през няколко смени на водачеството. Домакините поведоха с 24:18 след десет минути игра, а на почивката авансът им от 6 точки се запази.

След паузата преднината им за кратко стана и двуцифрена, но в края на третата четвърт Търгу Жиу намали за 60:63. Гостите стигнаха и до нов обрат след това, а много силна финална част им донесе победата.

Българският отбор вкара 13 тройки в мача срещу 8, но отстъпваше под коша, където румънците хванаха 17 борби в нападение, а освен това допусна и повече грешки.

Джейлън Минет бе най-резултатен за Академик с 12 точки. Кръстомир Михов има 11, с 10 е Николай Маринов.

В неделя румънският тим ще играе и с ЦСКА.

Тагове: Академик Пловдив