Спартак заля с дъжд от тройки Левски за успех в края

(сн. НБЛ, архив)
29-11-2023 20:47 | BGbasket.com

Спартак Плевен зарадва феновете в зала Балканстрой с победа над Левски с 83:68.

Въпреки крайната разлика, мачът бе много изравнен почти през цялото време, като едва в заключителните минути домакините стигнаха до изразителния успех с дъжд от тройки.

И двата отбора започнаха слабо, като за три минути си бяха отбелязали по 1 кош. Темпото бе доста бавно, а бракът в играта доста изразен.

Домакините също направиха доста пропуски, а в първата част непрекъснато се сменяше водачеството. Едва в последните две минути от нея Спартак стигна до някаква по-сериозна преднина от 6 точки, но не успя да я задържи.

Левски се върна отново и първата част приключи при 16:14, след което обаче отново допусна лесни кошове и пак плевенчани взеха аванс.

Спартак вдигна оборотите за броени минути и направи първата двуцифрена разлика още в началото на втората част.

За пореден път гостите успяха да настигнат, след серия от 9-2, и пасивът остана само две при 32:30.

Плевенчани все пак се оттеглиха при 38:32 на почивка.

Левски отказа да се предаде и след подновяването на играта пак бе плътно до противника.

Сценарият продължи да се повтаря - Спартак да излиза напред, а Левски да държи на тръни домакините.

В последната минута от третата част "сините" изравниха до 51:51, а успяха да влязат в последната и с точка аванс.

Драмата продължи с пълна сила, с поредица от равенства в резултата, а след това и смени на водачеството.

За пореден път обаче последните пет минути от мача Левски свърши горивото. В тях на терена бе само Спартак, като Станимир Маринов поде акция по затваряне на мача, а съотборниците му го последваха. Плевенчани засипаха с тройки съперника и така стигнаха до убедителна разлика в края - 83:68.

Маринов и Ники Стоянов бяха мотора на победата, първият с 24 точки от 6 тройки, а вторият с 18 точки и 8 борби.

Спартак спечели убедително и борбата под коша, макар да вкара по-малко отдолу.

Златин Георгиев и Джон Флорвиъс отбелязаха по 14 за Левски, отлично се включиха и младите Дамян Николов и Красимир Петров.