Берое и Монтана с убедителни победи в женската А група

(сн. BGbasket.com)
09-12-2023 19:00 | BGbasket.com

Берое Стара Загора и Монтана 2003 записаха нови победи в женската А група. Баскетболистките на Жаклин Златанова надиграха Дунав Русе със 70:30 в зала "Общинска", докато съставът на Преслав Пешев надделя над Шампион 2006 със 79:54 в зала "Триадица".

Така Берое остава на първа позиция във временното класиране с баланс 9-0, Монтана 2003 се нарежда втори с 8 победи и 1 загуба, Шампион 2006 разполага с баланс от 3-5, а пък Дунав Русе остана на дъното на таблицата с 8 поражения.

Тимът от Стара Загора започна по-уверено срещата и още след първите десет минути си осигури двуцифрена преднина при 18:6. Дунав Русе успя да отбележи 11 точки през втория период, но домакините увеличиха още аванса си за 39:17 на почивката. През второто полувреме баскетболистките на Жаклин Златанова не дадоха никакви шансове на противника си и затвориха мача с убедителен успех.

За Берое най-добра бе Никола Зубач, която оформи дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби, Гергана Маданкова финишира с 11 и 8 борби, 10 точки добави Яна Карамфилова, а 7 и 10 асистенции записа на сметката си Деана Стояновска.

Даная Димитрова бе най-резултатна за Дунав Русе с 9 точки, като добави и 6 борби, Кристиана Маркова завърши с 8 точки.

В другия късен мач, изигран днес, Монтана 2003 започна една идея по-убедително, но баскетболистките на Ирена Колева не се дадоха и след първата четвърт изоставаха едва с 5 точки - 17:22. Шампион 2006 изигра по-добър втори период, който спечели с 14:13 и на почивката се доближи до противника при 31:35.

Третата десетка се оказа ключова в срещата, която гостите успяха да спечелят убедително с 26:10 и да си осигурят двуцифрен аванс. В последния период баскетболистките на Ирена Колева се опитаха да се върнат в мача, но без успех.

Шампион 2006 успя да завърти целия си състав, като дори играха баскетболистки родени 2008 и 2009 г.

За победата най-резултатна бе Микаела Дамянова с 26 точки, Тая Робинсън записа 22 и 9 борби, Преслава Колева завърши с 12 и 8 борби.

Елена Драгоева бе най-добра за Шампион 2006 с 14 точки и 5 асистенции, 12 добави Габриела Коцева.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 - МОНТАНА 2003

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЕРОЕ СТАРА ЗАГОРА - ДУНАВ РУСЕ

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024

ОТБОРНА СТАТИСТИКА В А ГРУПА - ЖЕНИ, СЕЗОН 2023/2024

Тагове: А група - жени, Монтана 2003, Шампион 2006, Берое Стара Загора, Дунав Русе