Силен мач за Коди Милър-Макинтайър при загуба на Баскония в Евролигата

15-12-2023 11:37 | БТА

Реал Мадрид постигна трети пореден и общо 13-и успех от началото на сезона в Евролигата след домакинска победа над Байерн Мюнхен с 88:73 (19:23, 23:14, 21:20, 25:16) в двубой от 14-ия кръг на турнира.

Реал е лидер във временното класиране само с едно поражение, докато съставът от Мюнхен допусна втора поредна и общо осма загуба, оставайки на 13-а позиция.

Домакините изоставаха след първата четвърт, но наваксаха до почивката, когато поведоха с 42:37 и държаха водачеството до края.

Серхио Люл бе най-резултатен за Реал Мадрид с 16 точки, 1 борба и 2 асистенции, а за водения от бившия треньор на испанския гранд Пабло Ласо тим на Байерн Айзък Бонга се отчете с 15 точки, 5 борби и 1 асистенция.

Испанският Баскония, с натурализирания американец Коди Милър-Макинтайър в състава, отстъпи у дома пред италианския Виртус Болоня с 81:91 (15:24, 28:18, 17:21, 21:28). Баскония държи шестото място в класирането с актив 8-6, а Виртус Болоня е трети с десет победи и четири загуби, след третия си пореден успех.

Американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър бе сред най-добрите на терена за домакините и завърши с 10 точки, 8 борби и 13 асистенции за 33 минути игра. Марко Белинели се отличи за победата на гостите от Италия с 27 точки.

Цървена звезда се наложи над германския АЛБА Берлин с 85:71 (25:22, 26:20, 20:11, 14:18) като домакин в Сърбия в друг мач от кръга в Евролигата. Цървена звезда е 14-и с актив 5-9, докато АЛБА претърпя 12-а загуба от 14 изиграни срещи от началото на сезона и заема последното, 18-и място.

Най-резултатен за гранда от Белград бе Неманя Недович с 20 точки и 5 асистенции.

Другият сръбски участник в Евролигата Партизан записа успех като гост на литовския Жалгирис с 93:85 (29:21, 29:23, 18:20, 17:21). Победата бе четвърта поредна и общо осма за Партизан, който се намира на пета позиция в подреждането, а Жалгирис е 15-и с актив 5-9.

В оставалите два мача от четвъртък вечер израелският Макаби Тел Авив надигра турския Анадолу Ефес 95:86 (29:20, 16:28, 21:16, 29:22), като с 21 точки, 2 борби и 5 асистенции най-полезен бе Лоренцо Браун, а френският АСВЕЛ Вильорбан допусна домакинска загуба от гръцкия Панатинайкос с 81:89 (21:24, 15:21, 24:19, 21:25) след 19 точки и 2 асистенции на Мариус Григонис за гостите.