Невиждано: Монтана спечели част с 13-0, но загуби мача

31-01-2024 19:48 | BGbasket.com

Монтана 2003 допусна едва втората си загуба в зала Младост този сезон в Адриатическата лига, но същевременно регистрира трето поредно поражение в турнира.

Монтанчанки загубиха от босненския Орлови в мач от Топ 8, с 45:56.

Най-шокиращото бе, че Монтана спечели третата част на нула! Орлови не успя да отбележи нито веднъж, а домакините вкараха 13 точки.

Това всъщност изтри пасива на българския тим от първото полувреме, спечелено от гостите с 30:22.

След пълния обрат в третата четвърт обаче Монтана не успя да задържи аванс и 8 минути преди сирената Орлови изравни, за да стартира всичко отначало.

Босненките обаче успяха да вкарат 20 точки в тези оставащи минути, а Монтана загуби всичко във финалните 120 секунди.

В тях Орлови завърши с 10-0 за по-убедителен резултат.

Микаела Дамянова завърши с 15 точки и 10 борби, 10 точки вкара Тери Батъл, а Шарис Феърли добави 14 борби към 5-е си точки.

Наташа Собот вкара 19 с 10 борби за гостите, Хана Предойевич записа 15 и 10 борби.