БФБ присъди служебна загуба за Академик

(сн. BGbasket.com)
28-02-2024 17:12 | БТА | BGbasket.com

Българската федерация по баскетбол присъди служебна загуба за Академик Пловдив с 0:20 за срещата с Шоутайм от четвъртия кръг във Втората четворка от първенството за жени, която не се проведе по програма на 24 февруари.

Пловдивчанки трябваше да гостуват на Шоутайм в зала ИУ-Варна, но не пътуваха за черноморския град. Резултатът е присъдената служебна загуба.

Припомняме, че Академик Пловдив помоли за отлагане на двубоя след заболяване на състезателки, но срещна отказа на Шоутайм.

Варненци от своя страна искаха отлагане на свои мачове по-рано през сезона, заради тежката пътна обстановка в зимните месеци, но и те тогава получиха негативен отговор, което доведе и до настоящата ситуация.

Така от четвъртия кръг във Втората четворка на шампионата при дамите остана да се изиграе двубоят между Дунав 2016 и Шампион 2006 на 2 март в зала Дунав в Русе.