Стоилов и Менорка си припомниха вкуса на триумфа

(сн. Alessia Castaldo)
03-03-2024 20:31 | BGbasket.com

Емил Стоилов и Менорка сложиха край на негативната си серия от две последователни грешки в испанската Leb Oro. На свой терен българинът и неговите колеги сразиха Гипускоа с 89:81 в мач от 22-ия кръг.

Момчетата на Хавиер Замора разполагат с 8 победи и 14 загуби, като се изкачиха до 12-та позиция в подреждането на второто ниво в испанския баскетбол. На 8 март (петък) Стоилов и неговите съотборници ще имат гостуване на Аликанте, където се изявява Константин Костадинов.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, след което гостите се изстреляха при 47-45. Домакините не останаха длъжни и в хода на второто полувреме се добраха до обрата, както и до победата.

Стоилов се включи от пейката и остана в игра 11 минути. За това време българският национал записа 5 точки, 5 борби и 1 открадната топка. При стрелбата си центърът бе 1/2 от средно разстояние и 3/6 от наказателната линия.

Клевин Хана блесна с 25 точки, 6 асистенции и 6 тройки за победителите.

Тагове: Емил Стоилов, Менорка