Левски също не пропусна шанса да удари лошо Берое

06-03-2024 20:25 | BGbasket.com

Левски не пропусна да се възползва от кризата в Берое и постигна повече от убедителна победа с 90:59 за втори успех във Втора шестица.

Двубоят в зала Триадица бе мъчителен за гледане, като във втори мач Берое бе с група от осем състезатели, с играещ треньор Дарин Иванов.

Седариан Рейнс не бе в групата на гостите, а Иванов, Николай Николов и Николай Титков отново играха почти пълни 40 минути - по 38.

Старозагорци разчитаха предимно на стрелбата си от тройката и в тази среща, но нямаха никакъв успех.

Първите 5-6 минути гостите успяваха да стоят близо до Левски, но след това "сините" се откъснаха и след фантастична втора част се оттеглиха на почивка при 46:20.

Берое успя да вкара едва 4 точки за втората десетка, въпреки че треньорският щаб на Левски завъртя състава и всички получиха възможност за изява.

Абсолютното превъзходство на домакините в подкошието не даде никакъв шанс на Берое дори да търси промяна на статуквото.

"Сините" отново успяха да минимизират и броя грешки в играта си, въпреки многото минути за юношите.

В последната четвърт Левски игра само с младите си баскетболисти, но въпреки огромната разлика връстниците им от Берое си останаха предимно на пейката, до финалните две минути.

Нов отличен мач за Левски изигра Максим Бочев с 22 точки и 15 борби.

Златин Георгиев записа 17 точки за победата, Димитър Маринчешки се включи с 14 и 11 борби за само 18 игрови минути. 12 с 8 асистенции добави Лъчезар Димитров.

Николай Титков отбеляза 23 за Берое, Николай Николов взе 14 борби, а Дарин Иванов се включи с 15.

Тагове: НБЛ - мъже