Втори пореден бронз за Рилски спортист в А група

(сн. facebook.com/rilskibasketcom)
19-04-2024 17:29 | BGbasket.com

Рилски спортист се поздрави с бронзовите медали в женската А група. Тимът спечели и втория мач с Локомотив София в серията, този път на свой терен в „Арена Самоков“ с 90:45.

Сезонът бе изключително успешен за отбора от Самоков, който за първи път в историята си спечели Купата на България, както и печели за втора поредна година бронзовите медали в първенството.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова взеха инициативата още в началните минути и след първата част бяха напред с двуцифрена преднина при 29:13. Те обаче продължиха да демонстрираха по-точен мерник от съперника си, като успяха да го лимитират само до 9 точки срещу 25 за домакините при резултат 54:22 на почивката.

Нищо не се промени и след подновяването на играта, като съставът на Маргарита Маринкова единството продължи да се откъсва напред, а със сирената закова и разликата на 45 точки.

Деница Манолова бе най-резултатна за успеха с 14 точки. По 12 отбелязаха Вероника Джикова (6 борби) и Драгана Николич, като първата оформи дабъл-дабъл и с 11 асистенции. Радина Илиева завърши с 11 и 5 асистенции.

За гостите по 8 точки записаха Гергана Цекова (6 борби), Маргарита Иванова и Ренета Димитрова.