Без драма, Академик е последният полуфиналист при юношите U19

(сн. БФБ)
26-04-2024 19:35 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 е последният отбор, който успя да намери място на полуфиналите в Държавното първенство за юноши U19 в София.

Там ще играят ЦСКА - Академик и Балкан - Шумен.

Пловдивчани заеха второто място в група А, след като Балкан победи Тунджа Ямбол, а след това Академик свърши своята част от работата с успех над Делфин Бургас със 78:56.

В мач, очакван като дерби в групата, Балкан първо не даде надежди на Тунджа да се включи поне в тройна въртележка. Ботевградчани взеха двуцифрена преднина още в първата част, а след страхотен трети период отказаха тотално противника.

Това даде възможност на Мирослав Ралчев да разпредели и минутите на своите момчета, за да ги съхрани за утрешния полуфинал срещу Шумен.

За крайното 87:58 най-полезен бе Кристиян Василев с 13 точки и 6 борби, 14 точки отбеляза Иво Корестилов. Никола Енчев отбеляза 16 за Ямбол.

След тази победа на Балкан за Академик бе нужно само да спечели срещу изненадата на финалите Делфин, и пловдивчани го сториха без проблеми.

Те изиграха страхотно първо полувреме, в което поведоха с 41:26, а след това владееха инициативата и през второто, за да спечелят всяка една от четвъртините.

Академик доминира тотално под коша, където вкара почти половината от точките си - 40.

За 18 игрови минути включилият се в последния момент към пловдивчани от тима на Левски Максим Бочев записа 20 точки и 9 борби и бе най-добър за победата. Ради Глухчев и Илиян Илиев добавиха по 11 точки.

За Делфин Калоян Демирев завърши с 13 и 12 борби, а Галин Чолаков добави 10.