ЦСКА и Лукойл повеждат при жените

07-05-2007 21:19

Баскетболистките на ЦСКА и Лукойл Нефтохимик взеха първи победи по пътя към финала в женското ни първенство.
„Червените ангели” надвиха Стара Загора в София с 95:83, а бургазлийки преодоляха лесно Дунав Еконт със 107:82 в другата полуфинална серия. ЦСКА доминираше през по голямата част от мача и на почивката водеше с 47:38 точки. Силен мач за носителките на Купата на България изигра Теодора Петрова, която завърши с 31 точки. Ситуацията на терена след почивката не се промени осезаемо, а най-голямата разлика в полза на ЦСКА достигна 14 точки. Двата тима играха открито, като на моменти подценяваха защитата. За тима от Стара Загора най-резултатна бе Анна Римпова с 25 точки. Вторият двубой от полуфинала е утре отново в зала „Христо Ботев”.

В Бургас баскетболистките на Лукойл Нефтохимик нямаха никакви проблеми срещу Дунав и също дръпнаха напред в полуфиналната серия. Още на почивката преднината на домакините бе 14 точки – 55:41, а разликата дори стана над 30 точки в развоя на срещата. Американката Дион Браун вкара 15 точки, Радостина Славова отбеляза 19, а Кремена Михалкова завърши с 18 точки. В игра се влезе и Жанет Жельова. За Дунав Еконт с най-много – 25 точки бе румънката Светлана Драгушин. Вторият мач е утре пак в Бургас.