U14: Кош със сирената донесе пето място на Берое, Черно море е седми

(сн. BGbasket.com)
30-06-2024 12:51 | BGbasket.com

Берое завърши на пето място участието си в Държавното първенство за момчета U14. В изключително оспорван мач в зала „ЦСКА“ в София тимът надви Академик Бултекс 99 с 49:48 след кош със сирената на Димитър Господинов.

Срещата бе белязана с много обрати, като Академик поведе с 11:6 след първата четвърт, но на почивката Берое вече бе напред с 27:22. Много силна игра след паузата върна водачеството на пловдивския тим, а последната част започна при 43:37 в негова полза.

Тройка на Академик даде начало на заключителната четвърт, но в следващите близо девет минути тимът така и не се разписа. Берое също направи много пропуски, но 11 секунди преди сирената обърна за 47:46. Последва таймаут за символичните домакини, след който те първо пробваха неуспешна тройка, но след като си взеха борбата, 2 секунди преди края Андрей Белев отново ги изведе напред с 48:47. На свой ред Берое също взе прекъсване, а със сирената Димитър Господинов донесе победата на своя тим.

На седмата позиция завърши Черно море Тича, който в последния си мач надви убедително Делфин със 79:46.

„Моряците“ поведоха с двуцифрена разлика още след десет минути игра, а на почивката се оттеглиха при 44:20 в своя полза. Въпреки сравнително равностойната трета част, те запазиха солиден аванс преди заключителната четвърт и спечелиха без проблеми.