Тежка загуба за жените U20 на старта на Европейското в София

(сн. FIBA.basketball)
06-07-2024 19:57 | BGbasket.com

Националният отбор на България за жени U20 започна със загуба участието си на Европейското първенство в Дивизия B, на което София е домакин. На старта на шампионата баскетболистките на Преслав Пешев отстъпиха на Украйна с 47:73, след като изоставаха през цялото време.

Вторият двубой на България в групата е на 7 юли (неделя) от 18:00 часа срещу Австрия, отново в зала „Триадица“.

Гостите взеха инициативата в началните минути и рано натрупаха преднина от няколко точки. Те демонстрираха по-точен процент в подкошието, макар тогава още да губеха борбата, и възползвайки се от многото пропуски от игра на нашите, след първата част водеха с 16:9.

Проблемите в нападение за България продължиха и през втория период, в резултат на което разликата стана и двуцифрена, а почивката дойде при 34:21 в полза на съперника.

Ситуацията не се промени значително и след паузата. Украинките поддържаха комфортен аванс и преди последната част се оттеглиха при 54:35, като до края нямаха проблем да спечелят убедително. Почти цялото второ полувреме България бе без Деана Стояновска, която бе ударена в лицето в началото на третата част и не успя да довърши срещата.

Ключов се оказа ниският процент при стрелбата от игра на домакините – 27.4% срещу 47.4%, като тимът ни загуби борбите – 32 срещу 43, а също направи и по-малко асистенции – 13 срещу 19.

Виктория Иванова бе най-резултатна за България с 13 точки, Яна Карамфилова добави 10.