Женският финал ще повтори мъжкия: Франция покори Белгия с продължение

(сн: FIBA)
10-08-2024 00:08 | BGbasket.com

Абсолютно повторение ще има в женския финал на олимпийския турнир, какъвто е и мъжкият - САЩ срещу домакина на Игрите Франция.

Французойките се наложиха след куп обрати над Белгия с 81:75.

Двата отбора имаха почти поравно водачеството в мача, пет равенства и три смени на лидерската позиция белязаха двубоя, оправдал всички очаквания за страхотно евродерби.

Белгия имаше крехка преднина в първата четвърт преди домакините да се събудят и да направят пълен обрат във втората. Разликата стигна до 10 точки в полза на французойките.

Нищо обаче не се запази така и Белгия направи фамозна серия от 22-0 в края на първото полувреме и началото на второто.

Дистанцията стигна до 15 точки, преди Франция отново да отговори, и то как.

Домакините стопиха от 15 само до 3 изоставането си в третия период и продължиха да доминират.

Белгия обаче не се отказа и легендата Ема Меесеман изравни в края на редовното време за 66:66 с тройка.

В екстра пет минути обаче Франция не позволи повече да изпусне мечтата си за финал и води до края за победата.

Габи Уилямс вкара 18 за успеха, 17 добави Валериан Вукосавлевич.

Меесеман регистрира нов дабъл-дабъл с 19 точки и 14 борби.