`Бебетата` на Шампион 2006 с успешно начало при жените

(сн. BGbasket.com)
12-10-2024 15:50 | BGbasket.com

Най-младият тим в женското първенство - Шампион 2006 - постигна победа в първия мач за сезона в А група, след 78:66 срещу Академик Пловдив.

Доста по-опитните състезателки от Пловдив имаха превес в първата четвърт, като стигнаха и до двуцифрена преднина.

В началото на втория период обаче Шампион направи страхотна серия и стигна до пълен обрат, а почивката дойде при равенство 33:33.

След подновяването на играта вече нещата бяха в ръцете на момичетата от столичния състав, като Шампион спечели убедително третата част, а в последната довърши задачата.

15-годишната Валерия Стойчева записа 26 точки и 13 борби, Елена Георгиева добави 20 точки и 9 борби, а Моника Манолова - 14 точки и 10 борби.

За Академик Анастасия Калева всара 22 с 15 борби, и Маргарита Чипова - 20 с 16 борби.