Кошмарен старт за младежите в Италия

Чавдар Костов бе добре пазен
07-07-2007 00:05

Българският национален отбор по баскетбол за младежи до 20 години започна по не особено приятен начин участието си в първенството на Стария континент в Италия. Възпитаниците на Иван Чолаков загубиха първата си среща от първенството срещу домакина Италия с 35 точки разлика - 51 - 86.
Срещата започна добре за нашите и през първото полувреме те успяваха да не позволяват на италианците да вдигнат разликата повече от 7-8 точки. В края на полувремето обаче домакините се откъснаха с 11 точки напред - 33:22. През второто полувреме обаче нещата тръгнаха в съвсем друга посока, и тима на Италия започна да прави каквото си пожелае на терена. В крайна сметка силите на нашия тим стигнаха за загуба с 35 точки, макар че на моменти разликата достигаше и дори надминаваше 40.
Най-резултатен за българския тим очаквано бе Чавдар Костов. Гардът на Лукойл Академик реализира 13 точки и овладя 9 борби. Стойо Чолаков добави 10 точки при много добра успеваемост при стрелбата - 1/2 за 2 точки, 1/1 за 3 и 5/6 от наказателната линия. Любомир Лилов отбеляза 6 точки, към които прибави 6 борби и 3 асистенции, а брат му Иван завърши мача със 7 точки. Добро включване имаше от страна на Николай Колев, като тежкото крило на Черно Море ИГ вкара 8 точки и овладя 2 борби за 12 минути игра.
За Италия Джино Цукароло вкара 13 точки и бе пълен господар в подкошието със своите 21 борби. 217-сантиметровия гигант овладя със 6 топки по-малко отколкото целия тим на България. Луиджи Да Томе добави 14 точки и 9 борби, а Пиетро Арадори се отчете с 15 точки за 15 минути като резерва.
Отборно Италия взе 58 срещу само 27 борби на България.
В следващия си мач утре младите българи ще се противопоставят на Латвия, чийто отбор загуби от Грузия с 72 - 102.

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА МЛАДЕЖИ (20)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА МЛАДЕЖИ (20)