Победа в последния мач на девойките в Нови Сад

08-07-2007 14:54

България завърши по подобаващ начин участието си на Европейското първенство за девойки до 18 години в Нови Сад. Момичетата на треньора Венцислав Гечев сломиха с 75 - 51 отбора на Унгария, като в последния мач от шампионата, Гечев даде почивка на някои от основните си състезателки. Участие в мача не взеха Инес Субашка, Христина Иванова и Стефка Митева.

С играта си през първото полувреме българките на практика накараха унгарките да си мислят, че мача вече е техен, след като се оттеглиха на почивката с пасив от 11 точки – 33:22 в полза на Унгария. През третата четвърт, България буквално размаза опонента си – 10:26 и преднина от 5 точки преди заключителните 10 минути на срещата, който бяха спечелени с категоричното 8:27, с което дойде и победата с 24 точки разлика – 51:75.

Най-резултатна за българките бе Вероника Илиева, която записа първи минути на това Евро – 181-сантиметровото крило се отчете с 19 точки и 11 борби за 35 минути игра. Антония Загорова отбеляза 16 точки, при 67% процента успеваемост при стрелбата – 8/12. Тонка Тенчева се включи силно, реализирайки 11 точки, точно колкото имаше и капитанката ни Даниела Петева. Станислава Станкова отбеляза 10 точки, направи 9 асистенции и открадна 8 топки, но определено нямаше ден в стрелбата – 0/6 за 2 точки и 2/12 за три точки.
Така България завършва Европейското първенство на 13-то място, с равносметка от 3 победи и 3 загуби. По-важното обаче е, че девойките останаха в Дивизия А, независимо от тежкия жребий в предварителната фаза на турнира.