България (20) губи от Германия втория си мач от Евробаскет в София

България (20) (снимка: ФИБА)
14-07-2007 20:55

Женският национален отбор на България до 20 години загуби втората си среща от предварителната група D на Европейското първенство в София.

В зала Христо Ботев пред около 200 зрители българките бяха надиграни със 64 – 55 от състава на Германия.

Германките взеха инициативата от първата минута и с доста твърда, на моменти груба игра затрудниха максимално момичетата на Тина Димитрова. Физически Германия ни надигра, в нападение вкарваха лесни кошове, предимно в подкошието. От друга страна България не успя да намери вярно решение в атака и всеки път атакуваха коша от трудни позиции.

Германките ни надскочиха с цели 19 борби повече (42-23). В същото време нашите стреляха трагично от зоната за 3 точки (1 от 15).

Признак на доста твърдата игра на Германия бяха и отсъдените 30 лични нарушения срещу тях и само 11 срещу нас. За съжаление не успяха момичетата да реализират 11 пъти от наказателната линия от направените 35 опита.

Димана Георгиева завърши с 20 точки, а само Жаклин Златанова бе единствената друга състезателка с двуцифрен актив – 10 точки.

От геманките се отличи Маргрет Скубала с дабъл дабъл – 26 точки и 12 борби (коефициент 31), както и Леа Мерш с 13 точки и Анна Кристин Гьорг с 12 точки и 8 овладени топки.
Загубата с 9 точки означава обаче класиране минимум на 3-то място в групата (вчера победихме Украйна с 12 точки). При тройна въртележка между България, Германия и Украйна няма как да завършим на четвърто място. Все пак момичетата трябва да гонят победа над Франция, колкото и трудно да звучи това. Мачовете от груповата фаза между отборите, класирали се нагоре важат за следващата фаза. Мачът срещу французойките е в неделя от 18.15 в зала Универсиада, а преди това от 13.45 ще играят Германия и Украйна. Победа на Украйна с 11 и повече точки ще ни вкара в следващата фаза поне с една победа.

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА ЖЕНИ (20)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА ЖЕНИ (20)