Тежка загуба за българските юноши

04-08-2007 19:21

Националният отбор на България за юноши до 18 г. загуби втората си среща на Европейското първенство дивизия А. Българите бяха разгромени от Гърция с 64-94.
Мачът започна зле за нашите от самото начало, като гърците поведоха с 11-5 в четвъртата минута. Оттам нататък разликата започна да се покачва и стигна 13 точки, 12-25 след края на първата четвърт. Българите свалиха на шест точки три минути след началото на втората част, но гърците не позволиха доближаване. Те играха много силно до края на полувремето и увеличиха аванса си до 23 точки след първите 20 минути.
В началото на второто полувреме бе ясно, че България губи мача, като целта беше да се опита намаляване на разликата. Тя се поддържаше в рамките на 20-23 точки, а в края на третата част стана 25, 41-66. В последната част гърците отново не позволиха на българите да минат под 20 точки разлика, а дори успяха да увеличат преднината си до 30 точки.
Така след тази тежка загуба българският отбор се нуждае от задължителна победа над Израел утре, за да влезе сред първите 12 отбора. В противен случай тимът ще играе за разпределение на местата между 13 и 16 и ще има реален шанс за изпадане в по-долната дивизия. Там отпадат последните два отбора от първенството.
Христо Захариев и Божидар Аврамов бяхя най-резултатни за нашите с по 19 точки, а за Гърция Папас завърши с 21.

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА ЮНОШИ (18)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА ЮНОШИ (18)