Момичетата бият убедително домакините от Словения

България (14) победи Словения (14)
19-08-2007 00:59

Момичетата на България до 14 години спечелиха заслужена победа над домакина Словения със 70-52 във втория си мач от тмеждународния турнир „Словения Боул”, провеждащ се в Словен Градец.

Българките положиха максимално старание и влязоха с желание за по-добро представяне в сравнение с вчера, когато загубиха от Хърватска. До полувремето играта не спореше, за което помогнаха и двамата съдии от Испания. Това доведе до 5 точки преднина за Словения на почивката (34-29). След направените възражения от нашата делегация през второто полувреме съдиите свириха нормално и нещата си дойдоха на местата. В началото на третата част Памела Дечева и Ивана Шикилева поведоха другите в обрата, а три поредни тройки вкара гарда на Славия Весела Ковачева. Благодарение на агресивната игра на гардовете бе създадена възможност за поредица от бързи атаки, оползотворени от отбора. Центровете също имаха значителен принос в борбата под коша. Нашите допуснаха само 4 точки в третата четвърт и след като поведоха в резултата, докрая непрекъснато увеличаваха преднината до крайното +18.

След като не се разписа вчера Шикилева бе най-резултатна днес със 16 точки, отново силен мач за Памела Дечева, завършила с 15 точки.

Утре нашите играят срещу Испания в последния мач от турнира. Испанките са големия фаворит за първото място след като по-рано днес разбиха и втория си опонент Хърватска със 77-45. Мача е от 11.00 българско време.

Словения – България 52–70 (21-15, 13-14, 4-20, 14-21)

Словения: Меден 6, Мерима 1, Разгорсек 3, Абрамович 19, Керчмар 8, Самец 3, Кастелич 5, Белис 3, Йевтович 0, Воларич 2, Долинсек 2
 България: Василева 2, Стойчева 4, Иванова 2, Шикилева 16, Ковачева 13, Дечева 14, Рашева 1, Бонева 8, Маринова 0, Севова 3, Василева 1, Григорова 6