Сърбия аут от Евробаскет 2007

Марко Ярич си тръгва от Евробаскет (снимка: ФИБА)
05-09-2007 22:02

Първенството в Испания продължава без Сърбия. След три поредни загуби от Русия, Гърция и Израел сърбите си заминават безславно от Евробаскет 2007.Сърбия загуби изненадващо от Израел с 83-87 и не успя да продължи в следващата фаза, след като завърши на последното четвърто място в група А.

Преди мачът днес Дарко Миличич бе наказан със сурова финансова санкция заради псувни по адрес на съдиите след мача снощи с Гърция.

На полувремето сърбите имаха 9 точки преднина (45-36). В третата част „плавите” се отпуснаха и след като я загубиха с 15-25 мачът се завърза.

51 секунди преди края на третата четвърт благодарение на два наказателни удара на Янив Грийн Израел излезе напред в резултата със 61-60 и докрая не допусна на сърбите да поведат.

Израел показа отлична успеваемост от наказателната линия като вкара 30 от 34 опита (88 %). Само в последните 20 секунди те вкараха 7 от 8.

Сърбите превъзхождаха в доста от статистическите показатели, но лошата им стрелба от далечно разстояние – само 22 % (5/22) плюс прекалено голямото самочувствие им костваше поне да се класират в следващия етап.
Най-резултатен за Израел бе Янив Грийн с 26 точки, а Йотам Халперин добави 17. Милан Гурович отбеляза 19 точки за Сърбия, а центъра Дарко Миличич завърши с 18 точки и 13 борби.