Балкан надигра Дунав 2007 в Ботевград

Нойков вкара 25 срещу бившите си съотборници
24-09-2007 00:10

Балкан Ботевград надигра Дунав 2007 с 89-82 в контролен мач в зала Балкан в Ботевград.

Пред около 500 зрители домакините водеха през целия мач. Гостите успяха да намалят в края на третата част само до 3 точки (65-68), но това бе всичко, което постигнаха в тази среща.

Най-добър за домакините бе американеца Дуейн Мортън с 20 точки, 6 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка. Иван Лилов завърши с дабъл дабъл  след като вкара 18 точки и добави 11 асистенции.

Дебют за Балкан направи преминалия наскоро от Славия гард Кристиян Борисов. Той започна в стартовата петица на отбора на Георги Младенов, игра 11 минути и вкара 2 точки.

Бившият играч на Балкан Павел Нойков бе най-резултатен за гостите с 25 точки. Той добави 10 борби, 3 отнети топки и 1 блок за 39 минути игра. Николай Господинов пропусна само една стрелба и завърши с 19 точки.

За Дунав 2007 и в този мач не играха двете нови сръбски попълнения Ивица Вукотич и Нинослав Тмушич, които са в родината си за изваждане на работни визи „Д”. Треньорът на гостите Румен Шопов се надява да се върнат навреме за квалификациите за влизане в А-1, които започват на 1-ви Октомври в Правец.