Лукойл Академик с респектираща победа

Дантей Смит вкара 29 точки за Лукойл Академик
28-09-2007 21:12

Шампионът на България Лукойл Академик победи с 87-81 в приятелски мач с  гръцкия Арис. Гостите са познат съперник на „студентите” от мачовете им през последните години в европейските клубни турнири, където те нееднократно се срещаха.

Лукойл Академик доминираха през целия мач над отбора от Евролигата и абсолютно заслужено спечелиха срещу реномирания си съперник.
Арис изглеждаха доста уморени, след като се разбра, че отборът им се връща от предсезонна подготовка в Италия. Новия треньор на отбора Гордън Херберт заложи по-голяма част от времето на резервите. Те играха общо 133 минути срещу 67 минути на титулярите.

Лукойл Академик водеха през цялото време, като разликата дори достигна 21 точки през третата част. Гостите само веднъж се доближиха малко преди почивката на само 2 точки, но това бе и най-малката разлика, получена в мача.

В четвъртата част Херберт пусна само гърците в петицата и те направиха крайната разлика по-малка.

Наставникът на домакините Желко Лукаич завъртя целия състав като само младока Димитър Филипов не влезе в игра.
Много силен мач изигра американската звезда Дантей Смит с вкарани 29 точки, македонския национал Перо Антич добави дабъл-дабъл с 15 точки и 12 борби, а капитана на отбора Тодор Стойков се отчете с 14 точки само за 23 минути на терена.

Чавдар Костов не взе участие вследствие контузията, от която той се възстановява.

За гостите стартовата петица вкара само 13 точки, а като резерви се отличиха Симонас Серапинас със 17 и Лазарос Агадакос със 16 точки.

Съдиите отсъдиха цели 32 нарушения на гостите, рефлектирали и върху големия брой наказателни удари, изпълнени от домакините – 42.
Двата отбора се местят в София за още един мач в зала Универсиада, утре от 17.30.