Рилски Спортист хвърли бомбата

Груев и Рилецо изненадаха Левски
13-10-2007 21:32

След загубата миналата сряда у дома от Спартак Плевен, Рилски Спортист показа, че е стойностен отбор в момента и изненада Левски насред София. Победата с 88-86 е първата за Рилецо срещу Левски в столицата. След като няколко пъти те бяха много близо да го сторят през минали години, в днешната среща те го сториха с 2 точки разлика.

Мачът бе много равностоен, като гостите водеха през по-голяма част от него. Края бе много драматичен. Резултата бе изравнен при оставащи малко над 2 минути на светлинното табло. В този момент Рилски Спортист имаха и малко повече късмет, като отбелязоха важни кошове, а пък играчите на Левски пропуснаха няколко наказателни удара. При резултат 88-85 за гостите Станислав Славейков бе фаулиран 1 секунда преди края и след като реализира първият наказателен, пропусна умишлено втория, за да може някои от неговите съотборници да довкара топката. Това обаче не се случи и Рилски Спортист хвърли бомбата на кръга като победи именития си съперник.

Победата на гостите бе своебразен подарък за треньора на гостите Петко Делев, който ще празнува утре именния си ден.

Златин Георгиев бе най-резултатния играч в срещата с 26 точки (3 тройки). Станислав Славейков направи дабъл дабъл и завърши с 21 точки и 10 борби.

След отличния си мач в Ямбол през седмицата Левски имаха проблеми в стрелбата от зоната за 3 точки (5/21 - 24 %) и от наказателната линия (15/25 – 60 %).

От гостите само Момчил Петров не успя да достигне двусифрен точков актив и то с една точка. Илко Нанев вкара 20, Мико Голубович добави 18, а втория сърбин Бранко Миркович завърши със 17 точки.

Идната сряда в третия кръг от мъжката А-1 Левски гостува в Плевен, докато Рилски Спортист приема Дунав 2007.