Лукойл Академик бие без проблем

Дантей Смит
27-10-2007 20:33

Лукойл Академик продължава с безпроблемните победи от началото на сезона. Този път от силата на студентите си изпати Дунав 2007. Шампионите спечелиха 103-66 в Правец записвайки шести пореден успех.

За втори пореден път Лукойл Академик започна мач малко отпуснато. Също както и в двубоя със Сливен преди три дни първата част протече доста равностойно на фона на разликата в класите между двата тима. Така след първите десет минути те водеха само с три точки, 24-21. Шампионите вдигнаха оборотите във втората четвърт и набрзо натрупаха преднина. Така на полувремето тя стигна 14 точки, 56-42.

Домакините съвсем отказаха гостите в третата част. След силна игра в нападение и защита те спечелиха тази четвърт с 30-16. Така на двата отбора им остана само да доиграят последните десет минути, в които да фиксират крайния резултат. Последната част не бе особено резултатна, но в крайна сметка шампионите отново стигнаха границата от 100 точки и показаха, че нямат конкуренция у нас.

За пореден път Перо Антич бе над всички като завърши с 27 точки, 6 борби и 3 асистенции. Тодор Стойков добави 15 точки, а Дантей Смит 12 точки и 9 асистенции.
За гостите от Русе пък Николай Господинов и Иван Николов вкараха най-много съответно 19 и 18.