Първа победа за Монтана 2003

Румяна Николовска
01-11-2007 21:15

В един равностоен и напрегнат двубой отборът на НСА Делта загуби у дома от Монтана 2003 с 56-62.

Срещата започна равностойно като двата отбора бяха близко един до друг и никой не взимаше голяма преднина. Така първата част приключи при равен резултат 16-16. Във втората част нещата на терена не се промениха особено. Разликата в нея бе, че отборите си отбелязаха по-малко точки и, че НСА поведе с две след края й, 28-26.
През третата част гостенките излязоха на терена решени да покажат, че са по-добрия отбор. Те играха по-добре и обърнаха резултата в своя полза, 44-47 след 30 минути игра. Последните минути на този мач пък бяха доста интересни, а в крайна сметка гостенките стигнаха до успеха, може би и благодарение на малко по-големия си опит.
Румяна Николовска бе най-резултатна в този мач с 23 точки, а Цветомила Петрова добави 18.
За отбора на домакините Гергана Колева завърши с 11, а Катерина Рудева с 10.