Трудна победа за Спартак

Хрисимир Димитров (снимка: spartak-basket.com)
03-11-2007 21:20

В напрегнат и оспорван двубой Спартак Плевен надделя над госта Балкан с 88-81. Така плевенчани постигнаха втора поредна победа тази седмица и сега ще се готвят за реванша с Олимпия Патра.

Домакините започнаха силно срещата и успяха да натрупат преднина. След първата четвърт резултата бе 23-16. Във втората обаче гостите заиграха по-добре и съвсем закономерно не само успяха да намалят разликата, но и поведоха за кратко. Все пак в края на полувремето домакините си върнаха водачеството и бяха напред с една точка, 42-41.

Второто полувреме започна равностойно като и двата отбора бяха близко в резултата. Все пак в последната минута на третата част Спартак дръпна с 4 точки. В последната част мачът бе напрегнат и динамичен, а в крайна сметка плевенчани се поздравиха с успеха.
Капитанът Хрисимир Димитров завърши с най-много точки за домакините - 20. Илия Станков добави 13 и 8 борби, а героите от мача във вторник Владимир Йоич и Саша Топчов вкараха по 11.

Най-резултатен в мача бе Иван Лилов с 23 точки, а Павле Болковац добави 16.