Левски без проблеми срещу Сливен

Стефан Георгиев с 22 точки
17-11-2007 19:02

Отборът на Левски постигна нова победа в шампионата. Този път сините нямаха проблеми срещу Сливен и ги победиха с 96-68 в зала Триадица в София.

Домакините стартираха силно двубоя и взеха преднина от 7-0. Това обаче не стресна гостите и те намалиха до 14-11. Оттук до края на частта обаче Левски имаше сериозен превес и доведе резултата до 31-19. Втората четвърт протече доста по-равностойно главно благодарение на големия брой грешки от страна на състезателите на домакините. Така сините увеличиха аванса си само с две точки и резултатът на почивката бе 53-39.

В началото на второто полувреме всякакви шансове и надежди на Сливен се изпариха. Левски стартира силно третата част и след добра игра през тези десет минути сините увеличиха аванса си на 29 точки. Последната четвърт остана само да се доиграе и да бъде фиксиран крайния резултат. Така Левски спечели нова победа и се утвърди на челните позиции в първенството.

Капитанът на домакините Стефан Георгиев бе неудържим под коша и вкара 22 точки за 19 минути игра. Веселин Веселинов отбеляза 13, а Павел Иванов добави 12.
За гостите от Сливен Стоян Петков бе най-резултатен с 15 точки, а Николай Динев завърши с 13.