Балкан-а по-високо от морето

Дуейн Мортън
25-11-2007 00:20

Черно море допусна поредна издънка у дома след като тази вечер загуби от Балкан с 82-85. Момчетата на треньора Георги Младенов взеха реванш за загубата преди месец и половина в първият кръг от шампионата. Тогава „моряците” победиха в Ботевград, а сега пропуснаха да го сторят у дома пред собствената си публика.

Срещата бе равностойна през цялото време и съвсем закономерно накрая се стигна до драма. Черно море бе напред с 80-76 при оставащи 2 минути до края, когато съдиите отсъдиха неспортсменско нарушение срещу домакините. Ценко Наков вкара два наказателни, а в следващата атака Атанас Радев нови два наказателни удара, с което изравни резултата (80-80). Благодарение на литовеца Аугустинас Витас Черно море излезе напред с 82-80, но гарда на Балкан Бойко Миленков точно минута преди края с тройка от крилото обърна резултата в тяхна полза (82-83). Левен Белберов направи непростима грешка и след като загуби топката фаулира неспортсменски 13 секунди преди края Наков. Той обаче изпусна и двата и резултата остана непроменен. След това 11 секунди преди края Миленков успя само във втория наказателен и докара резултата до 82-84. Варненци имаха шанс, но Владимир Маринов подаде грешно на Симеон Ценов и отново топката стана притежание на Балкан. 6 секунди преди края Дуейн Мортън бе фаулиран, успя в първия и пропусна втория наказателен. Веднага при отскочилата топка срещу Ценов бе извършено нарушение и 4 секунди преди последният съдийски сигнал, той пропусна първия и след това нарочно втория, с което резултата остана непроменен - 82-85 за гостите.

Отличен мач за гостите изиграха Дуейн Мортън и Иван Лилов, завършили с по 24 точки. Американецът добави също и 11 борби. Балкан игра в срещата без един от основните си играчи, Павле Болковац, който не пътува заради вирусно заболяване.

Ценов бе най-резултатен за Черно море със своите 22 точки, а Витас добави 18 и 8 отскочили топки.