Брънзова-Ерденай спечели българското дерби в Турция

Гергана Брънзова-Ерденай
21-01-2008 17:31

Фенербахче с Гергана Брънзова-Ерденай в състава си спечели вчера „българаското дерби” в турската TBBL, надигравайки Панкюп ТЕД Колежи на Зоя Станоева с 80-65.

Гостенките от Истанбул поведоха още от самото начало на срещата и до самия ѝ край нямаха никакви проблеми с колежките си от Панкюп. На почивката разликата вече бе достигнала 20 точки в полза на Фенербахче (26-46) и за зрителите в Кайсер Ататюрк Спор Салону не остана нищо друго освен да гледат как любимките им доиграват мача през второто полувреме.

Гергана Ерденай игра 22 минути, през които отбеляза 10 точки и взе 3 борби. Най-резултатна за Фенербахче бе Капи Пондекстър със 17 точки и 4 борби. Тамара Сътън пък добави 15 точки и 5 борби.

За домакините от Панкюп ТЕД Колежи Моник Кукър реализира 18 точки, а Амахрее Мактабене направи дабъл-дабъл – 14 точки и 10 борби. Зоя Станоева игра 15 минути, но не бе във формата, в която сме свикнали да я наблюдаваме и не успя да отбележи нито една точка.

След изиграния през уикенда 12-ти кръг, Фенербахче продължават да бъдат без загуба и оглавяват таблицата във временното класиране. Панкюп имат 8 победи и 4 поражения и заемат 4-то място.

В следващия кръг, Гергана и компания ще си направят една приятна тренировка с десетия в класирането Истанбул Юниверситеси, докато на Панкюп им предстои тежко гостуване в Истанбул на втория в таблицата – Галатасарай.