Фаворитите печелят на финалите за момчета до 14 години в Русе

30-06-2008 00:47

В група А шампионът от миналата година Лукойл Академик записа първа победа в надпреварата след победа със 101-83 над Доростол Силистра. Невероятен мач изигра Димитър Димитров, вкарал 23 точки, хванал 14 борби (цели 7 в нападение), със 6 отнети топки и 4 асистенции, при това само за 28 минути игра. Тук може би е мястото да отбележим, че при 14-годишните през първите две десетки играят две отделни петици, които може да се смесват едва през второто полувреме.

Георги Фунтаров направи 7 технически грешки, но пък това не му попречи да завърши с дабъл дабъл – 16 точки и 10 борби.

За Доростол Диан Христов завърши с 22 точки, а Климент Молдов добави 20. Силистренци играха великолепно в нападение, но допуснаха трицифрен брой точки и не можаха да спечелят за втори поредеън път в турнира. Вчера те надделяха над Рилски спортист. Те обаче загубиха борбата под коша, което се оказа решаващо за крайния изход в двубоя. Играчите на Лукойл Академик хванаха цели 18 борби повече (45-27).

Във вторият мач от днешната програма един от фаворитите за титлата Черно море Е-он разби Тунджа от Ямбол с 98-55 и продължава без загубена среща. Деян Денчев вкара 19 точки (плюс 10 борби), а Антон Диков и Николай Стоянов добавиха по 16.

Момчетата на Рилски спортист във втори пореден ден изостанаха още в самото начало на срещата си и после трябваше да наваксват. Днес след 10 минути игра играчите на Боби Трифонов губеха с 9-22 и оттам до края на срещата се опитваха да догонват съперника си Хебър Пазарджик. Въпреки огромното желание на самоковци, те вкараха едва 7 точки в последната четвърт и това не им позволи да направят желания от тях обрат в срещата. Краен резултат 46-65 за Хебър.

Единствено Димитър Вардаров от Рилски спортист завърши с двуцифрен точков актив – 18 точки, а Васил Фурнаджиев хвана 13 борби.

Играчите на Хебър Пазарджик успяха да овладеят 65 отскочили от таблото топки, а рекордьор в този мач бе Николай Иванов с 20. Същият добави и 12 борби. Спас Пещерлиев бе най-резултатен в двубоя с 23 точки.

Задачата за Рилецо става още по-трудна утре, когато те се изправят в 12.30 срещу Черно море Е-он. Преди това интерес предизвика дербито в група А за третия ден между Хебър Пазарджик и Доростол Силистра.

В група В Балкан устиска победата срещу Буба Баскетбол със 73-68. Тимът от Ботевград водеше с 15 точки на полувремето, но с по-добра игра в защита момчетата от Буба намалиха дори до само 3 разлика и малко не им достигна да спечелят срещата.
Виктор Златанов и Цветан Георгиев бяха най-резултатни с по 12 точки, Андриан Димитров добави 11 за победителите от Балкан.

Георги Кръстев реализира 16 точки за Буба, които овладяха 48 срещу 30 борби, но пък допуснаха 20 технически грешки.

Овергаз нанесе сериозно поражение на Тигър Ямбол със 111-62. Контузия за тима на Здравко Янчев във вчерашната им победа над Левски получи техния най-добър играч Павлин Иванов, който не взе участие днес и това се оказа решаващо за крайния изход в двубоя.

В последната среща за деня Дунав 2007 победи Левски в един изключително драматичен мач с 89-87 и продължава без загуба заедно със състава на Овергаз в тази група В.

„Сините” баскетболисти влязоха с 10 точки аванс (65-55) в последната четвърт, но не устояха на напрежението и в крайна сметка загуби нещастно.

Много силен мач изигра Амар Тахирович, отбелязал 34 точки и овладял 8 борби. Освен него Алекс Симеонов завърши с дабъл дабъл – 24 точки и 16 борби.

За Дунав 2007 Стефан Ангелов снощи овладя 9 борби в нападение, а днес дори подобри това постижение – цели 10 овладени топки в атака. Освен това той хвана 6 в защита и отбеляза 15 точки. Мирослав Богданов бе най-резултатен за домакините с 18 точки.

Играчите на Дунав 2007 застанаха на наказателната линия 41 пъти (от тях само 19 успешни) след като срещу „сините” бяха отсъдени 31 лични нарушения.

За Левски единствено Марио Юруков от тези, които влязоха в игра не допусна техническа грешка. Отборно те направиха 31, прекалено много дори и за мач от такъв ранг – момчета до 14 години.

В понеделник Левски излиза срещу Черно море E-он, докато Дунав 2007 се изправя срещу Балкан Ботевград.