Първият съперник на България пада трудно в Босна

Лорант вкара 27 точки на Босна
07-08-2008 13:24

Унгарският национален тим, който е първия съперник на България в евроквалификациите на 20 август, загуби снощи в контрола от Босна и Херцеговина със 76-89. Победата за домакините обаче не дойде много лесно и играчите на новия треньор Менсур Байрамович трябваше доста да се поизпотят, докато извояват успеха.

Това бе първата контрола, изиграна от Босна след началото на подготовката им, докато Унгария започна далеч по-рано с тренировките си това лято.

Пред 900 зрители в познатото ни от миналите квалификации босненско градче Цазин унгарците се държаха равностойно през първото полувреме и водеха на почивката с 44-42. През второто полувреме босненците показаха класата си и в крайна сметка спечелиха двубоя. Ключов се оказа периодyът в края на третата и началото на четвъртата част, когато, след като губеха с 46-52, босненците обърнаха за 65-57 и от този момент до края не изпуснаха контрол над мача.

Неманя Гордич бе най-рзултатен за домакините със 17 точки, а Мирза Телетович добави 13.

Най-резултатен в мача бе Петер Лорант от гостите с вкарани 27 точки, а Ищван Немет завърши с 13. Лорант е един баскетболистите, които пропуснаха миналогодишните квалификации и не играха тогава срещу нашия отбор. През миналата година той бе съотборник на Йордан Бозов в испанския Бургос. Ето използвания от унгарския треньор Лайош Месарош състав: