Испания би Китай след продължение

Поредна забивка на Фернандес (FIBA.com)
12-08-2008 17:06

Световните шампиони от Испания попариха домакините от Китай и многобройните им почитатели. Фуриите, водени от звездата си Пау Гасол буквално премазаха Яо и компания в последната част на мача помежду им, а след това спечелиха допълнителните 5 минути за крайното 85-75.

Китайците отново имаха ден в стрелбата от тройката, което им позволи да диктуват играта през цялото първо полувреме, а след 30 минути имаха преднина от цели 14 точки - 61:47. Испанците обаче показаха, че могат да се справят и без големия мотиватор Пепу Ернандес.

Основните виновници за обрата бяха крилото на ЛА Лейкърс Пау Гасол, новобранецът в Портланд Руди Фернандес и соченият като първи избор в драфта за 2009 г. Рики Рубио.

Гасол отбеляза 29 точки, но определено не би се справил без помощта на бившето дуо на Хувентут Бадалона.

23-годишният Фернандес наниза 21 точки, като отново бе наблюдаван от старши-треньора на Портланд Нейт МакМилън. 4 години по-младия феномен Рики Рубио пресече 5 паса на противника, като освен това овладя 4 отскочили топки и подаде 4 завършващи паса.

"Беше много напрегнат мач", каза Руди Фернандес. "Особено през първите 20 минути. След това обаче заиграхме така, както можем, и заслужено стигнахме до успеха"

За Китай най-резултатни бяха Лю Вей с 19 точки и Джу Фан-ю с 15. Яо Мин остана с 11 и 9 овладени борби.