Рилски спортист – класа над всички останали в Младежката лига за девойки

Христина Иванова - 6/6 от тройката
11-12-2008 18:45

Отборът на Рилски спортист ще зимува на първото място в новосформираната Младежка лига за девойки без загубена среща. И в петия си мач те победиха с убедителна разлика, този път втория в класирането – НСА със 69-46. Срещата бе решена още на полувремето, когато момичетата на Иван Лепичев бяха вкарали точно двойно повече, отколкото техните съперници – 38-19. През вторите 20 минути двата тима само доиграха срещата, а голяма промяна в крайния резултат на практика нямаше.

Невероятен мач днес изигра Христина Иванова, която бе перфектна от зоната за 3 точки – 6 от 6 за общо 28 точки, най-много в мача. Вероника Джикова добави 17 точки и 7 борби.

За отбора на НСА единствено Сара Маринова и Анита Димитрова бяха на прилично ниво и завършиха съответно с 18 и 10 точки.

След изиграването на първите два турнира само Рилски спортист продължава без загуба, НСА има една, а Черно море Одесос е с две. Днес варненки победиха без никакви проблеми Дунав със 108-51, а в третия мач Славия се наложи над Академик Пловдив с 84-27.

Третият и четвъртият турнир ше бъдат след Нова година и ще се състоят съответно в София на 24-25-и януари с домакин НСА и в Русе от 10-12 февруари с домакин Дунав. След изиграването на двата турнира приключва редовния сезон на Младежката лига, а първите четири тима в класирането ще играят на Файнъл фор за определяне на шампиона.