Далас вкара 140 на Финикс, Кливланд с 37-а победа у дома

Новицки отбеляза 28 точки (AP Photo)
06-04-2009 13:47 | Gong.bg

Джейсън Кид отбеляза 19 точки и записа личен рекорд за сезона от 20 асистенции само за три четвърти игра при победата на Далас над Финикс със 140-116 точки в мач от първенството на НБА.

На практика Далас си осигури място в плейофите, след като води на Финикс с 4 победи пет кръга преди края на редовния сезон.

14-та асистенция на Кид му донесе сбор от 10 142 в кариерата, с което той надмина третия във вечната ранглиста на НБА Меджик Джонсън. Втори е Марк Джаксън с 10 334 асистенции.

Дирк Новицки реализира 28 точки за Далас и записа 20-ти пореден мач, в който надминава границата от 20 точки.

Леандро Барбоза с 24 точки и Грант Хил с 23 бяха най-резултатни за "слънцата".
Леброн Джеймс се отчете с 38 точки, а Мо Уилямс и делонте Уест добавиха всеки по 22 при победата на Кливланд над Сан Антонио със 101-81 точки.

Това е 37-ма домакинска победа за "кавалерите". Ако спечелят оставащите си три домакински срещи от редовния сезон у дома, те ще постигнат рекорд от 40 победи и 1 загуба пред родна публика и ще се изравнят по този показател с Бостън, който постигна същото през сезон 1985/1986 и държи рекорда в НБА. Тони Паркър вкара 24 точки за Сан Антонио.

Уил Байнъм записа рекордните 26 точки през четвъртата част при успеха на Детройт над Шарлот със 104-97 точки.

Байнъм отбеляза последните 13 точки за Пистънс и завърши мача с общо 32.
Китайският център Яо Мин се отчете с 21 точки и 12 борби при победата на Хюстън със 102-88 точки над Портланд.

Портланд си осигури място в плейофите за пръв път след 2003-та година насам, след като Далас се наложи над Финикс.

Лейкърс спечели с 88-85 точки дербито на Лос Анджелис срещу Клипърс, като за победителите Ламар Одъм записа 18 точки и 10 борби, а Коби Брайънт добави 18 точки. За "езерняците" това е 61-ва победа за сезона. Ерик Гордън бе най-полезен за Клипърс с 24 точки.