Тони 7 загуби от Берое 07, но запази шанс за плейофите

Стойчева вкара 16 точки, но направи и 12 грешки
25-04-2009 19:01

Отборът на Тони 7 загуби с 49-93 предпоследния си мач от Втората петица срещу лидера Берое 07. Срещата се изигра в Стара Загора, въпреки протоколното домакинство на Тони 7. Старозагорки, които нямат загуба до момента във втория дял от шампионата победиха и в този, последен за тях мач и завършват твърдо на първо място във Втората петица. В първия кръг от плейофите те ще срещнат последния отбор в Първата четворкаМиньор, а мачовете от серията започват идния четвъртък - на 30 април. За Тони 7 пък днешната загуба означава, че ще влязат в битка за последното плейофно място като гост на НСА идния понеделник. И двата отбора имат по 24 точки в класирането и това означава, че победителят в прекия сблъсък между тях ще играе срещу Дунав Еконт.

Мачът започна много равностойно, като сливенските момичета играеха с много желание и стимул. Играта вървеше точка за точка, а през първите 5 минути водачеството бе сменено няколко пъти. След добра серия за символичните гости от Стара Загора те успяха да се откъснат напред с 8 точки, но състезателките на Ивайло Христов успяха да стопят разликата и да изравнят резултата след 10 минути игра – 21-21.

След тази добра първа четвърт последва спад в играта за Тони 7. Сливенки не отбелязоха кош цели 6 минути и половина, а съперничките им нанизаха 16 точки за това време. До края на частта резултата в нея стана 25-6 и общо на почивката – 46-27 в полза на „гостите”.

След почивката Тони 7 не успяха да се върнат в мача, а старозагорки продължиха да затвърждават силното си представяне във Втората петица. След третата четвърт резултатът беше 71-42.

Четвъртата част бе подобна на втората – завършекът й ясно показваше крайният победител – Берое 07. Малко след като разликата достигна 40 точки завърши и мачът при резултат 93-49.

За победителките най-добра бе Катя Кордова със своите 30 точки, 5 борби и 4 асистенции. Ралица Нанева добави 16, а дабъл дабъл от 13 точки и 10 борби записа Нели Пашева.

За Тони 7 Виктория Стойчева вкара 16, но допусна и 12 грешки. 12 точки и 7 борби  добави Мария Байчева, а никоя от съотборничките им не успя да постигне двуцифрен актив.

В последния мач за редовния сезон  в женското първенство в понеделник Тони 7 ще гостува на НСА в София, а победителят ще се изправи срещу Дунав Еконт в първата фаза на плейофите.