Без изненади в група А, оспорвани срещи в група В на финалите за кадети в Ботевград

Кадетите на Левски и Овергаз стартираха с победи
18-05-2009 22:20

Поднасяме нашите извинения на читателите за липсата на статистиката от финалите в Ботевград. Нещата са извън наш контрол, надяваме се утре всичко да протече нормално и да получим днешните мачове наред с останалите, които са по програма във вторник. Иначе в група А изненади не се получиха и фаворите спечелиха своите срещи – Лукойл Академик победи Шампион 2006 с 81-53, Сити Юнивърсити не срещна трудности срещу Дунав 2007 – 91-73, а Овергаз надделя над Тигър Ямбол със 102-72.

В група В срещите бяха далеч по-интересни и всичките се решиха в последните части. Левски губеше от Делфин с точка преди последната четвърт, но след 20-8 в нея победи със 75-64. Домакините от Балкан Ботевград имаха само 2 точки пасив след 30 минути игра срещу Черно море, но в последните 10 минути вкараха само 9 точки и загубиха със 63-68. В последната среща за днес Видабаскет в драматичен мач победи Хебър със 63-60.

Утрешната програма предлага нови 6 срещи (по 3 във всяка една група), а с най-голям интерес се чакат двубоите между Сити Юнивърсити и Лукойл Академик сутринта от 10.00, както и дербито в група В между Черно море и Левски от 20.00 часа.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА А НА ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТИ (16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА В НА ФИНАЛИТЕ ЗА КАДЕТИ (16)