Загуба и в последния мач в Швеция за девойките на България

Шест загуби за България (18) (сн. FIBAeurope.com)
10-07-2009 18:53

Девойките на България не успяха и в последната си среща от Евробаскет 2009 в Швеция. Те загубиха с 45-87 от връстничките си от Турция в мач, който на практика вече нямаше никакво значение. Те бяха изпаднали в по-долната дивизия Б и преди тази среща, но с представянето си в нея те имаха възможност поне отчасти да покажат възможностите си. За съжаление това се случи само за първата четвърт, която нашите баскетболистки спечелиха с 15-13. Оттам нататък Турция доминираше, а особено добре това си пролича във втората четвърт, която нашите отново по традиция на това европейско изпаднаха в дупка и загубиха с 3-29. Така още на почивката туркините имаха аванс от 42-18 и изхода от този двубой бе решен. Второто полувреме се доигра, а Турция успя само да увеличи разликата до крайните плюс 42 точки в своя полза – 87-45.

Мирена Денчева влезе като резерва в тази среща и единствена завърши с двуцифрен точков актив – 14. Нора Георгиева и Николета Димитрова добавиха по 8, а Памела Дечева завърши с 5 точки.

Нашите баскетболистки загубиха борбата в подкошието – 31 срещу 51 за Турция, а освен това стреляха и трагично за две (8 от 36-22.2 %) и за три (5 от 24-20.8 %) точки.

Словакия победи Беларус със 64-59 в последния мач от група G и с това заслужи да остане в дивизия А. Догодина в долната дивизия ще играят съставите на България и Беларус. Нашите приключиха първенството с шест загуби и нито една победа.