Жените до 20 години губят от Италия

Не успяхме срещу Италия (сн.fibaeurope.com)
11-07-2009 18:03

Националният отбор на България за девойки до 20 години загуби последния си мач от първата фаза на Европейското първенство за тази възраст. Момичетата, водени от Хосе Луис Ернандес загубиха от Италия с 56-79, но победата вчера над Черна Гора ще остави нашите момичета в дивизия А.

Началото на мача бе равностойно, като водачеството бе сменено няколко пъти. В края на първата част италианките поведоха с 14-8 и оттук до края бяха догонващи. Още до края на първата част преднината стана 11 точки, 12-23. Италия продължи да води с двуцифрена разлика и през втората част като в един момент тя стана 19 точки. Българките отбелязаха седем поредни точки и намалиха до 12, но до края на първото полувреме италианките поведоха с 16.

Така до голяма степен победителят бе решен още до почивката. Разликата между двата отбора се движеше между 15 и 20 точки, а в края на мача дори стигна до 23.

Въпреку неуспеха днес българките постигнаха главната цел, с която заминаха - оставане в дивизия А. Оттук нататък всяка победа в повече ще е плюс за отбора.

Сега първите три отбора от група В се събират с три отбора от група А и оформят нова група от 6 отбора. Тимовете ще изиграят по още три срещи преди финалната фаза. Следващият мач на България е в понеделник.

Най-резултатна от нашите и днес бе Даниела Петева. Тя завърши с 11 точки, а освен това добави и 8 борби. Емилия Янчева пък се отчете с 10 точки.

Най-много в мача пък отбеляза Мартина Крипа - 29 точки.