Тежка загуба за девойките от Испания

Тонка Тенчева (сн.fibaeurope)
13-07-2009 19:05

България започна със загуба участието си във втората фаза на Европейското първенство за девойки до 20 години в Полша. Днес нашите момичета бяха разгромени от един от фаворитите за титлата - Испания, с 38-89. Преди малко повече от две седмици двата отбора играха две контроли в Испания, в които резултатите бяха подобни.

Началото на мача бе кошмарно за България. Испанките започнаха шеметно и доминираха още в началните минути. Това смути българките и те отбелязаха едва 6 точки през първата част срещу 29 за противника. За сметка на това обаче играта на нашите и в нападение и в защита се подобри през втората част и тя завърши 14-20.

През второто полувреме на настъпи разлика в играта на двата отбора. Българките продължаваха да достигат трудно до добри ситуации за кош, което позволи на испанките да натрупат още повече аванс, който в края стигна до цели 51 точки.

Най-резултатна за нашите днес бе Михаела Дилова със 7 точки. Стефка Митева пък отбеляза 6 и добави и 3 борби.

Цели пет състезателки от отбора на Испания отбелязаха 10 или повече точки. Най-много вкара Алба Торенс - 16.

Утре от 14.00 часа българките излизат във втората си среща от Група Е на турнира. Съперник на нашите ще бъде отборът на Германия.