Две от две за Черно море тази седмица

Александър Янев атакува (сн. Александър Гълъбов)
17-10-2009 21:04 | Любомир Нешев

Евроинс Черно море записа втори пореден успех тази седмица. След като първо бе подебен сръбския Металац Валево на старта на Балканската лига, днес на старта на НБЛ варненци победиха гостуващия Балкан Ботевград. Силна втора част на домакините им позволи да натрупат добра преднина, която им даде спокойствие през второто полувреме. Балканци се върнаха в мача за кратко през третата част, но в крайна сметка варненци не позволиха обрат и успяха да спечелят с 80-67.

Домакините започнаха добре мача и поведоха с 4-0. Гостите обаче показаха, че са добър отбор и набързо обърнаха резултата и дори поведоха с 6-10. До края на първата част срещата бе равностойна, а повече от две минути и двата отбора не успяваха да отбележат кош преди Симеон Ценов да вкара и да даде преднина на домакините от 16-14 след първите десет минути.

В началото на втората част варненци продължиха да водят като след първите четири минути преднината им бе едва 4 точки. Последва серия от осем поредни точки, която за първи път в мача направи разликата двуцифрена. Черно море успя да запази добър аванс, който стигна 15 точки минута и половина преди края на полувремето и до почивката се запази такъв.

Гостите от Ботевград започнаха мобилизирано второто полувреме с цел да намалят изоставането си. Добрата им игра даде резултат и в средата на третата част пасивът им стана едва 3 точки. След това за няколко минути балканци се държаха близо в резултата и дори намалиха и до две точки, но три поредни тройки за домакините - на Тихомир Желев, Васил Кьосев и Ерик Уеб, срещу само един кош на гостите върнаха самочувствието на домакините в края на третата част.

В началото на последната част преднината на домакините отново стана двуцифрена. Те успяха да използват добрия си старт и запазиха тази преднина през цялата част. Така в края на мача те се поздравиха с успеха и започнаха по добър начин новия сезон.

Младият Васил Кьосев стана най-резултатен за победителите, от чийто състав петима завършиха с двуцифрен точков актив. Кьосев вкара 18 точки, Ерик Уеб добави 14, а Симеон Ценов 11 за варненци.

Атанас Радев от гостите стана най-резултатен в мача със своите 21 точки, а освен това завърши и с дабъл-дабъл, тъй като взе и 10 борби. Йордан Бозов вкара 16 точки, а завърналият се в състава Иван Лилов - 11, но с лош процент на стрелба.

Следващата седмица Черно море ще гони нов успех като домакин на Левски. "Сините" от своя страна също ще гонят задължителен успех, след днешната загуба на старта от шампиона Лукойл Академик. Балкан пък ще се опита да зарадва своята публика с победа срещу Ямбол. И двата мача са следващата събота от 18.00 часа.