Берое взе дербито срещу Сливен

Берое Ст. Загора (сн. BulgarianBasket.com)
25-10-2009 22:47

В един драматичен мач Берое победи Сливен със 74-70 пред собствена публика и вече има победа и загуба в актива си. Дербито в мъжката А група бе очаквано с голям интерес с оглед на завишените амбиции на старозагорския тим в този шампионат, а от своя страна гостите са един от основните фаворити за спечелване на първото място.

Домакините контролираха изцяло срещата, а нито веднъж в мача гостите от Сливен не успяха да поведат в резултата. Разликата дори стигна и 14 точки в полза на Берое точно 2.33 минути преди края – 68-54. Осем поредни точки за момчетата на Събин Маринов свалиха аванса на домакините до само 6 – 68-62 минута и 41 секунди преди финалната сирена. Андреан Илчев от гостите вкара тройка и направи резултата 69-66 точно 33 секунди преди края. Това обаче бе и последния кош на сливенските баскетболисти в срещата. До края на мача вкарваха единствено домакините от Берое, при това всичките точки дойдоха от наказателни удари.

Иван Николов вкара 4 тройки и бе най-резултатен за домакините с 18 точки. Петър Загоров добави 16 точки и 9 борби, а Любомир Спасов завърши с 14 точки, 6 отнети топки, 5 асистенции и 2 овладени топки. Добър мач и за Александър Гогов, който вкара 13 точки, от които 3 тройки.

Максим Генов вкара 25 точки – най-много в мача, а Борислав Генков направи дабъл дабъл – 13 точки и 11 борби. Андреан Илчев завърши с 15 точки, но напусна играта за 5 лични нарушения.

Сливен ще има лека задача идната седмица, когато им гостува Чавдар Троян, докато
Берое гостува на Спортист Своге и ще търси втори пореден успех в А групата при мъжете.