Политехника завърши на трето място при аматьорите

Политехника взе бронза (сн. BGbasket.com)
19-07-2011 10:50 | Иван Вълчанов

Политехника е бронзовият медалист в Аматьорската баскетболна асоциация. Отборът спечели третото място в крайното класиране след убедителен успех над МГУ с резултат 83-67. Така Политехника печели медал от АБА за втора поредна година, след като миналия сезон завърши на второ място. Четвърти пък остава МГУ, който остави добро впечатление с играта си през сезона.

Мачът започна много равностойно и закономерно след първата четвърт резултатът бе равен – 22-22. До почивката лек превес имаше тимът на Политехника и това му даде преднина при 44-38. Отборът продължи да увеличава разликата през третата част, като тя вече стана двуцифрена. До края не се получи обрат и така Политехника стигна до успеха и комплекта медали.

Страхотен мач за победителите изигра Йордан Георгиев, който вкара 38 точки. Веселин Господинов пък добави огромен дабъл дабъл от 20 точки и 21 борби.

За МГУ Теодор Янчев бе много силен с 31 точки и 6 борби. 19 плюс 9 добави Диан Парушев, а с 14 точки и 7 борби завърши Владимир Искров.