Денислав Вутев: Искам да направим добро участие на Европейско и да бъда забелязан


Денислав Вутев: Искам да направим добро участие на Европейско и да бъда забелязан
07-07-2012 10:06 | Иван Вълчанов

Добре се чувства центърът на националния отбор на България за юноши (18) Денислав Вутев. В момента той тренира с останалите момчета от предварителния състав, а скоро отборът ще изиграе и първите си контроли. Ето какво каза Вутев за лагера пред BGbasket.com:

 

„Аз се чувствам добре. Според ситуацията всичко върви добре. Бягамхе на пресечени местности, на пясъка – използвамхе, че сме във Варна. Също така тренираме здраво във фитнеса и смятам, че ако имахме съвсем малко време повече, например седмица, щяхме да сме в много по-добра форма.”

 

Вутев пропусна Европейското миналата година заради контузия, а ето какви са нагласите му за тази: „Искам да дам всичко от себе си, да направим добро Европейско и да бъда забелязан. Все пак обаче не искам да говоря много за тези неща, защото преди две години също се контузих преди републиканското и играх само един мач, надявам се сега всичко да е наред.”

 

За съотборниците си и съперниците на Европейското – домакина Латвия, Турция и Франция пък младият център сподели: „Преди две години играхме заедно, с някои момчета от отбора играхме заедно и миналата година, докато бях част от подготовката. Противниците ни са силни, работи се много здраво, французите се събират всяка седмица на лагери, защото девет човека от техния отбор са в един клуб. Ще бъде много трудно, все пак ще играем и срещу домакина, но съм оптимист, мисля че можем да направим изненада.”


Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи