Ясни са урните за квалификациите на националните отбори за мъже и жени
Ясно е разпределението по урни на отборите за предстоящия жребий за квалификациите за Евробаскет 2015 идното лято. Отборите на България за мъже и жени ще участват в тях, като борбата е за едно-единствено място на Евробаскет 2015.
При мъжете ще участват 13 отбора, които ще бъдат разпределени в четири групи – три от по три отбора и една от четири. В тях ще се играе на разменено гостуване. Победителят от всяка група се класира за плейофите, където ще се играят полуфинали и финали на разменено гостуване. Само победителят получава място сред участниците на Евробаскет 2015. Всички останали ще имат право да участват в редовните квалификации през 2014.
България е в първа урна, което предполага добър жребий за груповата фаза. Ето и разпределението по урни:
Урна 1: Естония, България, Австрия, Унгария
Урна 2: Швейцария, Холандия, Беларус, Румъния
Урна 3: Исландия, Словакия, Беларус, Люксембург
Урна 4: Дания
При жените участниците ще бъдат 14 и жребият ще ги разпредели в четири групи – две от по три и две от по четири тима. Там ще има един домакин за всяка група и ще се играе в турнирен формат, като локациите предстои да бъдат определени, а идеята е всяка група да се играе в различна държава. Победителите от групите продължават към плейофите, където ще се играят полуфинали и финали на разменено гостуване.
Ето и разпределението в урните:
Урна 1: Полша, Гърция, Израел, Словения
Урна 2: Финландия, Германия, Холандия, Швейцария
Урна 3: Белгия, България, Естония, Португалия
Урна 4: Люксембург, Македония
Жребият ще се тегли на 8-и декември (събота) в Германия, като тогава ще се теглят жребиите и за всички 16 първенства за Европейски първенства за подрастващи.



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)


































