Три убедителни победи в първата шестица на А група

12-02-2017 19:00

Три убедителни победи имаше в днешните мачове от първата шестица на мъжката А група. Академик София остана лидер в класирането с третия си успех от три мача, а втори записаха ИУ Варна и вторият отбор на Левски 2014.

Академик София надигра вторият тим на Рилски спортист със 75-59 като гост. След равностойна първа част възпитаниците на Иван Коцев играха силно в защита във втората и третата, когато си решиха мача. След 23 допуснати точки за десет минути, в следващите 20 Академик позволи на съперника да вкара точно 20 и това бе достатъчно.

Гостите имаха сериозно предимство в подкошието, откъдето дойде и разликата. Те овладяха и 18 борби в атака срещу 6 за противника, което им даде аванс от 14-2 при точките от втори шанс.

Много силен мач за успеха изигра Данаил Христов, който завърши с 25 точки и 16 борби. Румен Василев също имаше дабъл-дабъл след 18 и 11, а Николай Грозев добави 11 точки. За домакините Адриян Секулов приключи с 26 точки, а Мирослав Васов имаше 12.

ИУ Варна пък се наложи над Видабаскет с 88-72 у дома. Икономистите играха стабилно в първите две части, когато натрупаха голяма част от аванса си. В края на първата ИУ дръпна с 8 точки, а във втората направи разликата двуцифрена. След паузата видинчани опитаха да се сборят и понамалиха, но нямаха шанс да се доближат.

Ивайло Тодоров бе най-резултатен за победителите с 23 точки, а 18 имаше Николай Георгиев. За гостите по 16 точки отбелязаха Радослав Колев (11 борби) и Теодор Киров.

Очакваното дерби в София пък не се получи, след като вторият отбор на Левски 2014 намачка Чавдар Троян с 83-69. Гостите започнаха по-добре и имаха предимство след първата част. В следващите две обаче резултатът бе 60-28 за домакините, което казва всичко. В края разликата падна, но преди това се движеше около 30 точки и за левскарите нямаше проблеми.

Домакините отбелязаха пет тройки в повече от съперника, който пък пропусна цели 10 наказателни от 22 опита.

Силен мач за успеха изигра Ангел Пейчинов, който завърши с 28 точки и 7 борби. Васил Михайлов имаше 17 точки и 17 борби, а Евгени Хаджирусев вкара 15 точки. За гостите най-резултатен бе Тодор Колев с 16 точки, а 14 и 15 борби добави Иван Тилев.