Дончич с рекордни осем тройки, Атланта обърна Сан Антонио

18-01-2020 10:03 | BGbasket.com

Лука Дончич отбеляза рекордните в кариерата си осем тройки в Националната баскетболна асоциация. Това стана при победата на неговия Далас срещу Портланд у дома със 120:112.

Словенецът бе над всички за победителите с 35 точки, 8 борби и 7 асистенции. За съперника с 34 точки и 10 борби се отчете Деймиън Лилард. Той вече има 14 000 точки в кариерата си, като единствените други играчи с подобно постижение през първите си осем сезона в НБА, са Леброн Джеймс, Кармело Антъни и Кевин Дюрант.

Атланта прекъсна серията си от 21 поредни загуби в Сан Антонио, датираща от 1997 г., след като надви „шпорите“ със 121:120. Въпреки че водеха през първото полувреме, гостите допуснаха изоставане от 14 точки след почивката, за да измъкнат успеха в последните секунди след тройка на Кевин Уертър.

Най-резултатен за победителите бе Трей Йънг с 31 точки (5 борби и 9 асистенции), докато за домакините 30 точки вкара ЛаМаркъс Олдридж.

В друг мач, изигран тази нощ, Торонто спечели убедително срещу Вашингтон у дома със 140:111. Седем баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив за победителите, като най-резултатен бе Норман Пауъл с 28. За гостите 22 точки и 8 борби има Трой Браун.