Монтана 2003 си гарантира място в Топ 4 на Адриатическата лига

(сн. LAP.bg)
30-01-2020 19:07 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа шеста поредна победа в Адриатическата лига за жени, която и на теоргия гарантира мястото на тима във Финалната четворка още преди края на редовния сезон. Пред собствена публика отборът се наложи над сръбския Партизан с 90:67. Домакините доминираха от самото начало на срещата и нямаха проблем да спечелят убедително.

Българският тим показа далеч по-точен мерник при стрелбата от съперника си (53% срещу 37%), овладя повече борби (44 срещу 30) и направи повече асистенции (31 срещу 17).

Победата бе 13-а за баскетболистките на Стефан Михайлов, които имат и две поражения, докато днешният им съперник е с баланс 4-10. В следващия кръг Монтана гостува на Берое Стара Загора в българското дерби от надпреварата.

Домакините си осигуриха солиден аванс още в самото начало на срещата, повеждайки с 10:0. В следващите минути разликата в тяхна полза достигна 15 точки след много висока успеваемост при стрелбата, а след първата част те водеха с 29:16.

Вторият период започна сравнително равностойно, но непосредствено преди почивката Монтана 2003 поведе с 52:32 – най-голямата разлика до момента.

Ситуацията не се промени и след паузата. Българският тим продължи да се възползва от предимството си в подкошието и преди заключителната четвърт бе напред със 77:48. В оставащото време гостите намалиха част от изоставането си, но въпреки това домакините спечелиха убедително.

С по 16 точки и 8 борби за победителите завършиха Димана Георгиева и Тина Требец. Христина Иванова вкара 15 точки, а близо до трипъл-дабъл бе Матеа Тавич с 12 точки, 7 борби и 10 асистенции.

За Партизан най-резултатна с 16 точки бе Горана Марянович, като тя има и 8 борби. Милица Митрович вкара 15 точки, 11 добави Тамара Репач.